Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ar verta tikėti būrėjų žodžiais?

burimo salonaiKiekvienais metais būrimo salonai sulaukia milžiniško klientų srauto ir tai savaime suprantama – noras žinoti savo ateitį gyvena kiekvieno žmogaus širdyje. Tiesa, kai kurie linkę manyti, kad paslaptingi mūsų gyvenimo vingiai turėtų būti neatskleisti, dar kiti tvirtina būrėjų žodžiais netikintys. Aiškiaregiai mūsų likimą atspėja atidžiau žvilgtelėję į mūsų rankas, išgertos kavos tirščius ar ant stalo išdėliotas kortas, tačiau prieš akis atsiveriant ateičiai neretai suabejojame – ar verta tikėti tuo, ką sako nepažįstamas žmogus?

Nors paslaptingosios būrėjų galios domina ne vieną, turėtume susitaikyti su tuo, kad pelno siekiantys būrimo salonai aiškiaregių paslapčių mums neatskleis. Geriau pabandykime paanalizuoti tai, ką dažniausiai pranašauja aiškiaregiai. Paprastai mums numatomi itin realūs įvykiai, pvz., kad jauna mergina greitai (maždaug 5 metų bėgyje) susiras mylimą vyrą, o gal net ir ištekės. Beje, žodis „gal“ yra pagrindinis pranašysčių akcentas – patys būrėjai patvirtina, kad dėl vieno ar kito įvykio mūsų ateitis gali pasikeisti, todėl susiradę naują darbą ar pakeitę savo vertybių hierarchiją, galime visiškai pakeisti ir išpranašautą likimą.

Deja, dažniausiai pamirštame, kad mūsų likimas yra mūsų pačių rankose. Išgirdę vieną ar kitą pranašystę, pradedame jos laukti, o laukdami tam tikro įvykio, nesąmoningai savo gyvenimą kreipiame taip, kad padėtume įvykti tam, kas buvo išpranašauta, pvz., jei mums išpranašavo, kad greitai susitaikysime su buvusiu mylimuoju, pradedame su tuo žmogumi bendrauti šilčiau, dažniau jam šypsomės ir visuomet stengiamės padėti – natūralu, kad toks mūsų elgesys paskatina susitaikymą. Tačiau, jei mums pasakė, kad minėtasis asmuo mums netinka, su tuo žmogumi nutraukiame bet kokius ryšius ir užsidedame abejingumo kaukę. Taip įvyksta dėl to, kad kalbėdamiesi su aiškiaregiu, pradedame tikėti, jog tai, ką girdime, yra neginčytina tiesa. Mūsų pasitikėjimas leidžia būrėjui mus „užprogramuti“ – išėję iš būrimo salono, pradedame judėti mums numatytu gyvenimo taku.

Itin daug nemalonumų gali sukelti blogos pranašystės. Jei būrėjas mums žada didelius turtus ir aistringą meilę, mes džiūgaudami laukiame gražių dienų. Jei aiškiaregio žodžiai neišsipildo, tiesiog numojame ranka ir sakome, kad taip gyvenime jau būna. Tačiau ką daryti tuo atveju, jei mums išpranašauja didelę nelaimę, ligas ar net mirtį? Žmogus susikausto ir pradeda bijoti – jis jaučia nuolatinę įtampą, kadangi laukia jį tykančių nelaimių. Turbūt net neverta kalbėti apie tai, kad nelaimingojo gyvenimo kokybė neišsakomai suprastėja. Dėl šios priežasties psichologai visiems, pasiruošusiems sužinoti savo ateitį, pataria gerai pagalvoti, ar būrimo salonai nesuteiks pernelyg daug nerimo ir negatyvių minčių.

Nepamirškite, kad gyvenime viskas turi savo prasmę – mums nelemta žinoti savo ateities, o aistra nugalėti prigimtį, gali sujaukti mūsų ramybę. Visų pirma privalome išmokti džiaugtis dabartimi ir šalia mūsų esančiais mylimais žmonėmis, o nežinomus ateities įvykius palikti rytojui.

(Visited 118 times, 1 visits today)