2 C
Jurbarkas
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

6 priežastys, kodėl verta pradėti mokytis profesijos po 10 klasės

Ar jau skaitėte?

Vos gavus pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą į rankas, kyla klausimas, o kas toliau? Norintiems neatidėlioti ir jau dabar žengti pirmuosius žingsnius savo sėkmingos karjeros link, pateikiame 6 priežastis, kodėl verta įgijus pagrindinį išsilavinimą kartu su viduriniu išsilavinimu įgyti ir profesiją.

- Reklama -

1. Taupomas laikas

Pirmoji jų – taupomas laikas. Profesinio mokymo tikslas – paruošti aukštos kvalifikacijos specialistus per maksimaliai trumpą laiką ir taip įgyvendinti verslo lūkestį kuo greičiau gauti darbo rinkoje labiausia geidžiamus darbuotojus. Įstoję po 10 klasės, kartu su specialybe siekia įgyti vidurinį išsilavinimą 11–12 klasėse bei sėkmingai pasiruošti egzaminams. Tad mokymasis priklausomai nuo pasirinktos mokymo programos gali trukti nuo 2 m. 3 mėn. iki 3 m.

Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) Gimnazijos skyriaus vedėja Marina Aladovičienė sako, kad dauguma besimokančių VTMC gimnazijos skyriuje džiaugiasi, kad vienu šūviu gali nušauti du zuikius. „Tuo pat metu yra įgyjamas ir vidurinis išlavinimas, ir profesija, todėl į darbo rinką galima įžengt daug greičiau“, – sako M. Aladovičienė.

Žiniatinklio programuotojo mokymo programą pasirinkęs Edvinas į profesinę mokyklą ėjo tikslingai – nuo pat mažens domėjosi programavimu. „Nesu tikras, kad žiniatinklio programuotoju dirbsiu visą gyvenimą, bet tai yra tikrai gera pradžia“, – įsitikinės jis, pasirinkęs mokymo programą po 10 klasės, kurioje mokosi ir vidurinio ugdymo dalykų, ir profesijos. „Sutaupiau laiko“- džiaugėsi savo sprendimu vienuoliktokas.

2. Pasiruošimas prieš universitetines studijas

- Reklama -

Baigusieji profesinę mokyklą stodami į universitetą įgyja pranašumą – gauna papildomų balų, o taip pat ir jaučiasi tvirtesni už savo bendramokslius, nes jau ateina į studijas su tam tikru žinių bagažu.

Lukas, besimokantis Žiniatinklio programuotojo mokymo programoje, būtent taip ir padarė. Jis pasakoja: „Norėjau pradėti mokytis tam tikrą profesiją dar nepabaigęs mokyklos, bei turėti pradžią stojant kažkur pabaigus mokyklą.“

O Deimantė, Finansinių paslaugų teikėjo mokymo programą pasirinko tikslingai apgalvojusi savo karjeros žingsnius: „Nuo pat mažens svajojau, man visada sekėsi matematika ir baigusi 10 klasių nusprendžiau eiti mokytis finansų. Nekantraudama norėjau sužinoti kaip čia viskas vyksta“, – pasakojo ji, visada žinojusi, kad savo karjerą sies su finansais ir tikslingai ieškojusi mokymo programos atitinkančios jos lūkesčius. „Čia mokomės visų operacijų, kurios yra atliekamos banke, mokytojai Vilniaus technologijų mokymo centre yra supratingi ir moko tik to, ko realiai reikės ateityje“, – pasakoja Deimantė, šiemet jau įstojusi toliau savo karjeros siekti į aukštąją mokyklą.

Tačiau tai ne tik žinios – mokiniams, profesinio mokymo įstaigą baigusiems su pagyrimu, stojant į universitetus pridedamas papildomas balas.

- Reklama -

3. Praktinis mokymas

Vilniaus technologijų mokymo centre 70 procentų mokymosi laiko yra skiriama praktiniam mokymui(si) ir praktikai, tad ilgai „graužti” knygų ir „kalti” teoriją neteks, nes laikas pamokose yra skiriamas praktinėms užduotims atlikti, praktiniams projektams įgyvendinti, darbui su inovatyvia įranga, mokomaisiais stendais.

Žiniatinklio programavimo besimokantis Lukas taip pat pasakoja, kad jam labiausiai patinka, kad profesijos pamokose daroma daug praktinių užduočių bei gaunama lengvai suprantamos teorijos. „Puiki pradžia mokytis dominančią profesiją dar nepabaigus mokyklos“, – sako jis.

4. Stipendija ir apgyvendinimas

Kiekvienas pažangus profesinėje mokykloje besimokantysis gauna stipendiją. Pirmos kvalifikacijos siekiantiems pažangiems mokiniams skiriama stipendija, kurios dydis priklauso nuo mokymosi rezultatų – tai valstybės parama asmenims, besimokantiems profesijos. Stipendijos pervedamos į mokinių sąskaitas banke.

Ne Vilniaus mieste gyvenantiems mokiniams, kasdien važinėjantiems į užsiėmimus iki 40 km. atstumu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, taip pat gyvenantiems bendrabutyje bei savaitgaliais pas tėvus vykstantiems mokiniams Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kompensuojamos kelionės išlaidos pagal pateiktus bilietus arba suteikiama nuolaida. O nenorintys važinėti ilgų atstumų – yra kviečiami apsigyventi mokymo centro naujai suremontuotame bendrabutyje.

Bendrabutyje yra virš 100 vietų. Mokiniai yra aprūpinami būtiniausiu inventoriumi, yra internetas, pamokų ruošos kambarys, sporto salė, virtuvės, dušai. Bendrabutyje vyksta stalo teniso turnyrai, įvairūs laisvalaikio ir kiti renginiai.

Vietovėje, kur įsikūręs mokymo centro bendrabutis, sukurta patogi infrastruktūra. Mikrorajone yra išvystytas intensyvus viešojo transporto judėjimas, iš čia bendrabučio gyventojai gali sparčiai pasiekti autobusų ir traukinių stotis, o į miesto centrą galima nuvykti vos per penkias minutes.

5. Draugiška aplinka

Kad mokymasis būtų įdomus ir prasmingas – labai svarbi aplinka. Tomas nuo vaikystės domėjosi elektronika, todėl baigęs 10 klasių neabejodamas stojo į profesinę mokyklą. Labiausiai jam patinka mokyklos atmosfera – visi draugiški ir linkę padėti. Įgijęs vidurinį išsilavinimą ir energetinių sistemų elektroniko profesiją, toliau žinias gilinti Tomas planuoja kolegijoje.

„Labiausiai čia mane žavi puikūs mokytojai, kuriems tikrai rūpi, kad mokiniai suprastų ir įsigilintų į dėstomą dalyką, tai juk yra svarbiausia renkantis mokymo įstaigą“, – sako Mantas, pasirinkęs Finansinių paslaugų teikėjo mokymo programą.

Jam pritaria ir absolventas Justinas. Jis Vilniaus technologijų mokymo centrą pasirinko, siekdamas greičiau pažinti profesinius dalykus, o labiausiai jį čia džiugina draugiška mokyklos aplinka.: „Labiausiai man patinka tai, jog galiu mokytis kartu su draugais, bei labai šiltas ir draugiškas mokytojų ir mokinių tarpusavio santykis“, – sako jis.

6. Greita karjera

Apklausų duomenimis, Vilniaus technologijų mokymo centro mokiniai pagal profesiją įsidarbina dar praktikos metu arba nepraėjus 3 mėn. po kvalifikacijos įgijimo. Tai vienas iš aukščiausių rodiklių tarp Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Dalies mokymo programų absolventų įsidarbinimo rodikliai siekia iki 100 %.

„Ar siektumėte tolimesnių studijų aukštojoje mokykloje, ar norėtumėte įgijęs profesiją pradėti dirbti – abiem atvejais mokytis Vilniaus technologijų mokymo centre yra verta“, – sako gimnazijos skyriaus vedėja Marina Aladovičienė.

Priėmimas į profesines mokyklas prasideda gegužės 20 d. Stojantieji po 10 klasės prašymus gali teikti iki rugpjūčio 7 d. Lamabpo sistemoje adresu https://profesinis.lamabpo.lt

- Reklama -

Reabilitacija po traumos ar operacijos – ką reikia žinoti?

Po traumos ar pooperacinė reabilitacija yra esminis ortopedinio gydymo proceso elementas. Nepriklausomai nuo to, ar susilaužėte ranką, plyšote raiščius, patyrėte peties traumą, ar buvo atlikta klubo sąnario keitimo operacija, reabilitacija yra būtina norint pasiekti...

Kam reikalingas sraigtinis kompresorius?

Sraigtinis kompresorius, taip pat žinomas kaip oro kompresorius, yra dujų kompresoriaus tipas, kuriame naudojamas sukamasis teigiamo poslinkio mechanizmas. Šie kompresoriai yra įprasti pramonėje, kur reikia didesnio suslėgtų dujų kiekio. Sraigtiniai kompresoriai naudojami įvairiose pramonės šakose,...

Reabilitacijos svarba atsistatant po kaulų lūžių

Kaulų lūžiai gali turėti didelės įtakos asmens gebėjimui atlikti kasdienę veiklą, ypač tą, kuriai reikia judėjimo ir fizinio krūvio. Reabilitacija atlieka lemiamą vaidmenį atkuriant judesių diapazoną ir funkcionalumą po lūžio. Puslapyje https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/ rasite reabilitacijos...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Pasinerkite į žinių kultūrą su norvegų kalbos kursais

Norvegų kalbos mokymasis gali būti vartai į ryšį su Norvegijos žmonėmis. Lankydami norvegų kalbos kursus asmenys gali išmokti kalbos ir geriau bendrauti su vietiniais, o tai gali padėti giliau suprasti Norvegijos kultūrą ir papročius....

Klasikiniai šviestuvai kaip stiliaus akcentas

Šiuolaikinė klasika arba modernus klasikinis stilius, viena vertus, reiškia klasikinį interjerą, formas ir motyvus. Kita vertus, jis remiasi šiuolaikinių medžiagų šviežumu, technologine pažanga ir minimalizmo griežtumu, kad sukurtų patogią, jaukią ir šiuolaikišką erdvę, kurioje...

Virtuvės komplektai kokybiškam ir patogiam gyvenimo būdui

Nesvarbu, ar rengiate vakarėlį, ruošiate vakarienę darbo dienomis, ar tiesiog padedate vaikams atlikti namų darbus, šeimos gyvenimas sukasi aplink virtuvę. Šiandienos virtuvės dizainas paprastai yra atviro plano arba bent jau sujungtas su likusiais namo...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...