„Langas į ateitį“ kursuose jurbarkiškiai išmoko šiuolaikinio gyvenimo pagrindų

0
68

Jurbarko gyventojams praėjusieji metai buvo kupini naujų žinių ir atradimų. Asociacijos „Langas į ateitį“ rengiamuose nemokamuose kompiuterinio raštingumo kursuose naujų žinių sėmėsi vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai, bedarbiai, neįgalieji, namų šeimininkės ir kiti norintys. Kursuose „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ įgytos žinios jiems atvėrė naujus kelius darbo rinkoje ir kasdieniame gyvenime.

Iš viso kompiuterinio raštingumo kursuose mokėsi daugiau nei 260 Jurbarko ir aplinkinių vietovių gyventojų. Net 68 proc. kursų dalyvių buvo bedarbiai, o 8 proc. – ekonomiškai neaktyvūs, tai yra darbo neturintys, tačiau darbo biržoje neužsiregistravę pensininkai, neįgalieji, namų šeimininkės.

Žinių visuomenės plėtrą skatinančios asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė tikisi, kad įgytos žinios ne tik padės greičiau sugrįžti į darbo rinką darbo neturintiems gyventojams, bet ir pravers kasdieniame gyvenime – mokant mokesčius, ieškant informacijos ir naudojantis kitomis kompiuterio teikiamomis galimybėmis.

Jurbarko rajono gyventojai kursų metu įsitikino, kad amžius mokslui ir naujiems įgūdžiams – ne kliūtis. Geriausias to pavyzdys – 77-erių metų ponia Marcelė, sėkmingai baigusi kursus ir niekuo nenusileidusi kitiems, jaunesniems, dalyviams.

„Labai džiaugiamės, kad net 71 proc. kursus baigusių gyventojų buvo vyresni nei 45 metų. Vadinasi, pamažu suprantame, kad norėdami suspėti su sparčiai besikeičiančiu pasauliu, turime ir patys nuolat tobulėti. Manau, tai patvirtintų ir kursus baigę jurbarkiškiai. Daugumai jų kursai – tai ne tik pažymėjimas rankose, bet ir naujo gyvenimo etapo pradžia“, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Net 94 proc. kursų dalyvių, mokymams pasibaigus, įvertino kursus kaip naudingus ar net labai naudingus. „Kursai buvo labai naudingi. Noriu padėkoti mokytojai už kantrybę, ji sugebėjo paprastai paaiškinti sudėtingus dalykus ir kiekvieną iš mūsų išklausyti. Džiaugiuosi, kad nepraleidau tokios galimybės“, –  sakė sėkmingai kursus pabaigusi ir daug naudingų dalykų sužinojusi jurbarkiškė.

2010 vasarą prasidėjęs projektas „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ dar nesibaigė – jis tęsis iki šių metų vasario. Tad visi Jurbarko gyventojai, norintys nemokamai išmokti naudotis kompiuteriu ir elektroninėmis paslaugomis, kviečiami registruotis į kursus telefonu 8 (5) 2123172. Projekto interneto svetainės adresas: www.epilietis.eu. Mokymai vyksta Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje bei Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijoje.

Iš viso iki projekto pabaigos – 2012-ųjų metų vasario – su informacinėmis komunikacinėmis technologijomis planuojama supažindinti ir e. paslaugomis naudotis išmokyti 16 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo  lėšomis.

Jurbarko rajono savivaldybė

 

Jurbarko.info