5.6 C
Jurbarkas
Trečiadienis, 24 balandžio, 2024

Populiariausi vilniečių vardai, tuoktuvių mados ir neįtikėtini nuotykiai

Ar jau skaitėte?

Tradiciškai, baigiantis metams, Vilniaus savivaldybė apžvelgia prabėgusius metus ir suskaičiuoja, kiek vilniečių gimė, kiek sukurta šeimų, baigiant dar vieną dešimtmetį ir pasitinkant 2020-uosius. Gruodžio mėnesio duomenimis, 2019 m. sostinėje iš viso gimė 6 540 mažųjų vilniečių, dar 4 288 įregistruoti vaikai gimė užsienio šalyse. Berniukų ir mergaičių skaičius beveik nesiskiria – šiemet Vilniuje įregistruoti 5447 berniukai ir 5381 mergaitė. 2019 m. pasaulį išvydo net 121 dvynukų pora. Palyginus su praėjusiais metais, įregistruotų gimimų skaičius sostinėje išlieka panašus: 2018 m. – 11,3 tūkst. gimimų, 2017 m. – 11,3 tūkst., 2016 m. – 11,5 tūkst., 2015 metais – 10,5 tūkst., 2014 m. – 10,5 tūkst. gimimų. Vilnius išlieka vieninteliu Lietuvoje miestu, kur gimstamumas yra didesnis už mirčių skaičių. Sostinėje gyvena 11 senolių, kuriems šiais metais sukako 100 metų.

- Reklama -

Populiariausi ir įdomiausi vardai

Vilniuje šiemet mergaitėms suteikti šie populiariausi vardai: Sofija, Emilija, Amelija, Ieva, Adelė, Gabija, Ema, Gabrielė, Olivija bei Lėja. Populiariausi berniukų vardai: Jonas, Lukas, Benas, Dominykas, Jokūbas, Nojus, Adomas, Matas, Emilis ir Augustas.

Naujagimiams neretai suteikiami kuo originalesni vardai. Sostinės Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojams šiemet labiausiai įsiminė reti mergaičių vardai: Aglaja, Agnija, Ainė, Aja, Alita, Altaja, Andoja Magnolija, Androja, Anikė, Areta, Arija, Artė, Arvilė, Atilė, Audinga, Aurėja, Ausdrūnė, Ava, Ąžuolė, Bazilė, Belita, Ditė, Ebelė, Edilija, Eila, Eimilė, Elarija, Elita, Estrėja, Etnaja, Gabrinė, Gaisvilė, Galatėja, Gaudrimė, Gilė, Gilija, Heidė, Heilė, Heta, Joelė, Juna, Junė, Jūra, Juta, Karilė, Lapė, Liuka, Lukerja, Malika, Matėja, Melika, Meridita, Mijūnė, Mirga, Morena, Nailėja, Odrė, Orijana, Otilė, Sniega, Ugna, Ugnėja, Ulma, Uma, Una, Vaivora, Vėtrūnė, Vilnė, Žiedė.

Berniukams šiemet suteikti reti vardai: Adis, Aigiris, Ajus, Andajus, Antaris, Apolonas, Arijus, Aris, Atlantas, Cezarijus, Deimas, Deivas, Dijardas, Dovas, Eganas, Einoras, Emetas, Ezekielis, Gabris, Gelmis, Gratas, Heimdalas, Hermis, Hugas, Ignius, Ingris, Jevaras, Joelis, Joringis, Jovaras, Konoras, Magnus, Majus, Marsas, Matėjas, Medas, Milėjus, Minajus, Nauris, Nukas, Omeras, Renardas, Rustas, Sakalas, Salvadoras, Severinas, Skomantas, Timas, Tobijus, Tolys, Trojus, Urielis, Urielius, Viesulas ir Vijus.

Tuoktuvių tendencijos ir mados

- Reklama -

Šiemet Vilniaus mieste susituokė 2927 poros, dar 1905 santuokos vyko užsienio šalyse, o Vilniaus miesto bažnyčiose amžiną meilę prisiekė 1121 pora. Jaunavedžiai vestuvių ceremonijai dažniausiai renkasi populiariausias vietas: civilinės metrikacijos skyrių, Vilniaus rotušę, Botanikos sodą, Verkių rūmus, Bernardinų sodą, Pūčkorių atodangą, viešbučių, restoranų kiemelius, terasas.

„Džiaugiuosi, kad jaunieji noriai renkasi tuoktis sostinėje. Kasmet sutuokiame apie 2830 porų. Kitiems metams jau esame priėmę net 695 prašymus registruoti santuoką Vilniaus mieste. Tendencijos dėl vietos pasirinkimo išlieka tos pačios. Iš naujai pasirenkamų vietų tuokėme ant Trijų Kryžių kalno, Balsių ežero regykloje, Kazickų rezidencijoje, ant Tauro kalno. Vienas įdomesnių pasirinkimų – santuokos registravimas kino salėje. Jaunieji svečiams rodė dokumentinį filmą nuo jų pažinties pradžios iki santuokos įregistravimo momento. Ir būtent tuo metu buvo įregistruota jų santuoka“, – pasakojo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

2019 metus iš viso įregistruotos 439 santuokos, kai vienas iš jaunųjų buvo užsienio valstybės pilietis. Vilnietės dažniausiai tuokėsi su Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Indijos piliečiais. Vilniečiai vyrai dažniau tuokėsi su ukrainietėmis, rusėmis ir baltarusėmis.

Šiais metais populiariausios dienos santuokai registruoti buvo ypatingos skaičių kombinacijos datoje: 2019 01 19, 2019 02 19, 2019 09 19. Daugiausiai santuokų sudaryta šiltuoju metu laiku gegužės – rugpjūčio mėn. Jau dabar pastebimos ir populiariausios ateinančių 2020 m. dienos. Jaunavedžiai renkasi pasikeisti santuokos įžadais 2020 01 11, 2020 02 20, 2020 02 22, 2020 08 08, 2020 09 05.

- Reklama -

Vyrai taip pat keitėsi pavardes

Įregistravusios santuoką poros kreipiasi ir dėl pavardžių pakeitimo. Moterys santuokos sudarymo metu gali pasirinkti pavardę su galūne -ienė arba -ė, nenurodančią šeiminės padėties. Kaip pastebi Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja J. Kuzmienė, pavardės su galūne -ė vis populiarėja, nors vis dar daugiau moterų renkasi pavardę su galūne -ienė. Įdomu tai, kad per 2019 metus buvo 3 pavardės pakeitimo atvejai, kai vyrai keitė pavardes į sutuoktinės. Vardą pasikeitė 194, pavardę – 1 848.

„Vardų keitimo priežastys yra labai subjektyvios, t. y. turimas vardas nepatinka ir norima kito. Keičiant pavardę, moteris tradiciškai pageidauja gauti vyro pavardę. Norinčios susigrąžinti pirmiau turėtą pavardę, pageidauja turėti kitokią tradicinėje vartosenoje esančią pavardę su kitokia galūne ar kita priesaga, be priesagos. Taip pat buvo atvejų, kai žmogus pasikeitė pavardę užsienio valstybėje arba pageidavo rinktis senelių, prosenelių pavardę“, – pasakojo J. Kuzmienė.

Neįtikėtinai linksmi nutikimai

Atvykus į Civilinės metrikacijos skyrių, tėveliai arba jaunavedžiai dažnai jaudinasi, ir iš to gimsta kuriozinės situacijos. Skyriaus darbuotojams šiemet labiausiai įsiminė linksmas įvykis, kai į skyrių atvyko tėvelis įregistruoti naujagimio vardo, ir iš didelio jaudulio suteikė savo antrajam vaikui pirmagimio vardą! Tiesa, kitą dieną tėveliui teko sugrįžti keisti vardo į kitą. Šiemet skyriaus darbuotojams teko garbė būti liudininkais, kai amžiną meilę prisiekė daugiau kaip 80 metų jaunikis.

„Jaunieji šiemet yra prašę santuoką įregistruoti naktį, taip pat esame sulaukę prašymo įregistruoti santuoką sekmadienį. Įsiminė prašymas įregistruoti santuoką bažnyčioje kartu su kunigu, kartu su jaunavedžiais skristi į užsienio šalį ir ten juos sutuokti, santuoką įregistruoti lėktuve jauniesiems skrendant į povestuvinę kelionę“, – pasakojo J. Kuzmienė.

Jaunavedžiai neretai organizuoja temines vestuves, kuriose visi apsirengia įvairiausiais teminiais rūbais, atvažiuoja to laikotarpio automobiliais, apsirengia tautinių motyvų rūbais, atvyksta grojant liaudies muzikai. Taip pat jaunieji dažnai pasirūpina, kad santuokos registravimo metu grotų jų mėgstamas muzikinis kūrinys, vienas kitam ištaria pačių susikurtas priesaikas.

Greitis ir patogumas yra vieni svarbiausių paslaugų sektoriuje, tad Civilinės metrikacijos skyrius ir toliau sėkmingai diegia naujoves: prašymus skyriui galima pateikti el. būdu per Metrikacijos elektroninių paslaugų informacinę sistemą (MEPIS). Šiemet el. būdu buvo pateikta apie 50 proc. prašymų dėl naujagimio įregistravimo, apie 20 proc. dėl vardo, pavardės pakeitimo, apie 50 proc. dėl išrašų išdavimo. Tokiu būdu mažėja eilės, taupomas brangus laikas. Taip pat siekdami optimizuoti paslaugas skyrius dalyvauja projekte „Lietuvos Respublikos gyventojų registro modernizavimas ir susijusių elektroninių paslaugų kūrimas“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius
Vilniaus miesto savivaldybė

- Reklama -

Reabilitacija po traumos ar operacijos – ką reikia žinoti?

Po traumos ar pooperacinė reabilitacija yra esminis ortopedinio gydymo proceso elementas. Nepriklausomai nuo to, ar susilaužėte ranką, plyšote raiščius, patyrėte peties traumą, ar buvo atlikta klubo sąnario keitimo operacija, reabilitacija yra būtina norint pasiekti...

Kam reikalingas sraigtinis kompresorius?

Sraigtinis kompresorius, taip pat žinomas kaip oro kompresorius, yra dujų kompresoriaus tipas, kuriame naudojamas sukamasis teigiamo poslinkio mechanizmas. Šie kompresoriai yra įprasti pramonėje, kur reikia didesnio suslėgtų dujų kiekio. Sraigtiniai kompresoriai naudojami įvairiose pramonės šakose,...

Reabilitacijos svarba atsistatant po kaulų lūžių

Kaulų lūžiai gali turėti didelės įtakos asmens gebėjimui atlikti kasdienę veiklą, ypač tą, kuriai reikia judėjimo ir fizinio krūvio. Reabilitacija atlieka lemiamą vaidmenį atkuriant judesių diapazoną ir funkcionalumą po lūžio. Puslapyje https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/ rasite reabilitacijos...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Pasinerkite į žinių kultūrą su norvegų kalbos kursais

Norvegų kalbos mokymasis gali būti vartai į ryšį su Norvegijos žmonėmis. Lankydami norvegų kalbos kursus asmenys gali išmokti kalbos ir geriau bendrauti su vietiniais, o tai gali padėti giliau suprasti Norvegijos kultūrą ir papročius....

Klasikiniai šviestuvai kaip stiliaus akcentas

Šiuolaikinė klasika arba modernus klasikinis stilius, viena vertus, reiškia klasikinį interjerą, formas ir motyvus. Kita vertus, jis remiasi šiuolaikinių medžiagų šviežumu, technologine pažanga ir minimalizmo griežtumu, kad sukurtų patogią, jaukią ir šiuolaikišką erdvę, kurioje...

Virtuvės komplektai kokybiškam ir patogiam gyvenimo būdui

Nesvarbu, ar rengiate vakarėlį, ruošiate vakarienę darbo dienomis, ar tiesiog padedate vaikams atlikti namų darbus, šeimos gyvenimas sukasi aplink virtuvę. Šiandienos virtuvės dizainas paprastai yra atviro plano arba bent jau sujungtas su likusiais namo...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...