3.3 C
Jurbarkas
Penktadienis, 26 balandžio, 2024

Savaitgalio pusryčiai namuose? Jums tereikia vieno recepto, kuris patiks visiems

Ar jau skaitėte?

Vėlyvieji pusryčiai – tai karantino metu itin išsiilgtas savaitgalio ritualas, kuris asocijuojasi su marškinėliuose virtais kiaušiniais, minkštais blyneliais ar gardžiais skrebučiais. Kaip šiuos visus patiekalus nesudėtingai perkelti į savo namų virtuvę? Jums tereikia paruošti vieną ilgųjų pusryčių ingredientą – angliškas bandeles, dar žinomas kaip „english muffins“. Tai visame pasaulyje populiarus ilgųjų pusryčių klasikos – Benedikto kiaušinių – pagrindas, puikiai tiksiantis ir kaip minkšta duonelė saldiems priedams, ir sotus sumuštinis labiausiai išalkusiems. Kaip jas gaminti ir pritaikyti skirtingiems pusryčiautojų poreikiams?

- Reklama -

„Pastebime, kad kepti duoną ir bandeles darosi ypač populiaru – sulaukiame vis daugiau užklausų, kokius miltus rinktis, kaip kildinti tešlą – kaip paruošti raugą ir jį prižiūrėti. Be to, stebime tendenciją, kad karantino metu lietuviai pirko daugiau miltų ir jų produkcijos, todėl dabar drąsiai su jais eksperimentuoja. Būtent pusryčių kepiniai – tai viena labiausiai augančių kategorijų“, – tikina „Malsenos“ kokybės vadovė Vita Petravičiūtė.

Maisto tinklaraštininkė ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė taip pat pastebi, kad šiandien daugelis bando sukurti vėlyvųjų pusryčių tradicijas namuose. Socialiniai tinklai tiesiog mirga nuo cinamono bandelių, naminės duonos ar kitų kepinių variacijų. Tačiau vėlyvųjų pusryčių klasika – angliškosios bandelės – lietuviams dar mažai pažįstamos.

„Mane stebina tai, kad angliškos bandelės Lietuvoje dar mažai atrastos, kai, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ir Amerikoje be šių bandelių pusryčiai tiesiog neįsivaizduojami. Tačiau jas pagaminti labai paprasta – tereikia vos kelių ingredientų. Jos ypač tinka tiems, kurie nori kepti naminę duoną, bet neturi orkaitės – šios bandelės kepamos keptuvėje. Be to, su viena bandele galėsite įtikti skirtingiems skoniams – tiek mėgstantiems sočius Benedikto kiaušinius, karštus sumuštinius, tiek bandeles su saldžiais priedais“, – teigia tinklaraštininkė.

Žiupsnelis cukraus, druskos, mielių ir šiek tiek pieno arba vandens – tik tiek pagardų reikia klasikinėms angliškoms bandelėms. Tačiau svarbiausią vaidmenį čia vaidina miltai, kurių dėka išgaunama norima bandelių struktūra. „Malsenos“ atstovė V. Petravičiūtė teigia, kad kepant šias bandeles galima eksperimentuoti ir rinktis miltus iš savo virtuvės spintelės.

„Labiausiai tinkami šioms bandelėms – smulkaus malimo aukščiausios klasės kvietiniai miltai, dėl kurių baltumo ir purumo pavyks išgauti minkštą bandelių struktūrą. Dalį įprastų kvietinių miltų galima pakeisti viso grūdo dalių miltais, tačiau jie įgeria daugiau drėgmės, todėl gali prireikti daugiau vandens ar pieno. Kita išeitis naudojant sodresnes miltų alternatyvas – į tešlą papildomai įmušti kiaušinį. Galite naudoti ir speltos miltus, kurie suteiks pikantiškesnį, net riešutinį poskonį. Tokiu atveju tešlą maišykite trumpiau ir atsargiau, ją perminkius išgaunama trupanti, o ne elastinga ir puri kepinio tekstūra“, – tikina V. Petravičiūtė.

- Reklama -

Jeigu neturite mielių, panašias bandeles galite kepti su „self-raising“ miltais, kurių sudėtyje jau yra tešlos kildinimo medžiagų. Tokiu atveju tešlos minkštumą reikėtų užtikrinti pridedant kiaušinį ir truputį sviesto. Kitas variantas – naudoti graikišką jogurtą.

Gardžiųjų angliškųjų bandelių receptas pagal R. Ničajienę

8-10 bandelių reikės: 350 g kvietinių „Karališkų“ miltų, 1 šaukštelio sausų mielių, 1 šaukštelio druskos, 1 stiklinės (250 ml) pieno, 15 g sviesto, kukurūzų miltų apibarstyti.

Iš vakaro paruoškite tešlą. Miltus sumaišykite su druska ir sausomis mielėmis. Pieną kartu su sviestu pašildykite puode, kol pienas sušils, o sviestas ištirps. Jei pienas per karštas, palikite jį pravėsti. Į miltus po truputį pilkite šiltą pieną ir mentele maišykite tešlą, kol visas skystis susigers į miltus. Jei reikia, tešlą baikite minkyti rankomis. Tešlos ilgai minkyti nereikia, tik tiek, kad skystieji ir sausieji ingredientai apsijungtų į vientisą tešlą. Paruoštą tešlą dėkite į aliejumi išteptą dubenį, uždenkite maistine plėvele ir palikite kambario temperatūroje nakčiai arba 12-15 valandų, kad lėtai iškiltų.

- Reklama -

Ryte paruoškite bandeles. Pakilusią tešlą perkelkite ant kukurūzų miltais pabarstyto paviršiaus ir rankomis paspausdami ją suformuokite apie 1 cm storio tešlos lakštą. Apskritimo formele arba didesne stikline tešloje spauskite bandeles. Jas uždenkite maistine plėvele ir palikite 45 minutėms, kad pakiltų.

Iškepkite bandeles. Kepimui naudokite keptuvę nelimpančiu paviršiumi su dangčiu. Ją įkaitinkite iki vidutinės kaitros. Sausoje keptuvėje dėliokite iškilusias bandeles taip, kad jos viena su kita nesiliestų. Keptuvę uždenkite dangčiu ir kepkite bandeles apie 6 minutes. Kai viena bandelių pusė apkeps, apverskite jas ant kitos pusės ir kepkite dar 4 minutes.

Angliškų bandelių pateikimo būdai:

  • Benedikto kiaušiniai – tai populiariausias vėlyvųjų pusryčių ingredientas, kuriam angliškos bandelės tiesiog būtinos. Jas perpjaukite pusiau, galite paskrudinti. Ant kiekvienos pusės dėkite keptos šoninės, ant viršaus guldykite be lukšto virtą kiaušinį ir jį apliekite Hollandaise padažu, apibarstykite žalumynais.
  • Pusrytinis suvožtinis – tai tikra pusryčių klasika, kurią siūlo net greitojo maisto restoranai visame pasaulyje. Bandelę perpjaukite pusiau, abi puses patepkite sviestu, ant vienos pusės dėkite kumpį ir keptą kiaušinį, žalumynus, uždenkite kita bandelės puse. Galite gardinti ir mėgstamu sūriu.
  • Klasiškas derinys su angliška arbata – britai tokias bandeles itin mėgsta valgyti gerdami popietinę arbatą ir gardindami jas sviestu ir džemu. D. Britanijoje populiarus kiek karstelėjęs apelsinų džemas, tačiau čia puikiai tiks ir močiutės obuolienė ar kita jūsų spintelėje turima uogiene.
  • Maistingas ir gardus užkandis su riešutų sviestu ar šokoladiniu užtepu ir bananų riekelėmis. Ypač patiks mažiausiems ragautojams.

R. Ničajienė priduria, kad iš tiesų šios bandelės – itin universalios ir gali pasitarnauti bet kokiems jūsų vėlyvųjų pusryčių patiekalams.

„Kepkite mini picas orkaitėje ar naudokite jas kaip mėsainių bandeles. Ruoškite klasikinius avokado skrebučius arba mirkykite kiaušinių ir pieno plakinyje, išsikepdami gardžių prancūziškų skrebučių – pasirinkimas didžiulis“, – tikina maisto tinklaraštininkė.

Šios bandelės šviežios bus skanios apie 3-4 dienas, tad galite skrudinti ir mėgautis ne vieną kartą. Galite išsikepti ir didesnį kiekį, užšaldyti ir suvartoti per 8 savaites.

- Reklama -

Reabilitacija po traumos ar operacijos – ką reikia žinoti?

Po traumos ar pooperacinė reabilitacija yra esminis ortopedinio gydymo proceso elementas. Nepriklausomai nuo to, ar susilaužėte ranką, plyšote raiščius, patyrėte peties traumą, ar buvo atlikta klubo sąnario keitimo operacija, reabilitacija yra būtina norint pasiekti...

Kam reikalingas sraigtinis kompresorius?

Sraigtinis kompresorius, taip pat žinomas kaip oro kompresorius, yra dujų kompresoriaus tipas, kuriame naudojamas sukamasis teigiamo poslinkio mechanizmas. Šie kompresoriai yra įprasti pramonėje, kur reikia didesnio suslėgtų dujų kiekio. Sraigtiniai kompresoriai naudojami įvairiose pramonės šakose,...

Reabilitacijos svarba atsistatant po kaulų lūžių

Kaulų lūžiai gali turėti didelės įtakos asmens gebėjimui atlikti kasdienę veiklą, ypač tą, kuriai reikia judėjimo ir fizinio krūvio. Reabilitacija atlieka lemiamą vaidmenį atkuriant judesių diapazoną ir funkcionalumą po lūžio. Puslapyje https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/ rasite reabilitacijos...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Pasinerkite į žinių kultūrą su norvegų kalbos kursais

Norvegų kalbos mokymasis gali būti vartai į ryšį su Norvegijos žmonėmis. Lankydami norvegų kalbos kursus asmenys gali išmokti kalbos ir geriau bendrauti su vietiniais, o tai gali padėti giliau suprasti Norvegijos kultūrą ir papročius....

Klasikiniai šviestuvai kaip stiliaus akcentas

Šiuolaikinė klasika arba modernus klasikinis stilius, viena vertus, reiškia klasikinį interjerą, formas ir motyvus. Kita vertus, jis remiasi šiuolaikinių medžiagų šviežumu, technologine pažanga ir minimalizmo griežtumu, kad sukurtų patogią, jaukią ir šiuolaikišką erdvę, kurioje...

Virtuvės komplektai kokybiškam ir patogiam gyvenimo būdui

Nesvarbu, ar rengiate vakarėlį, ruošiate vakarienę darbo dienomis, ar tiesiog padedate vaikams atlikti namų darbus, šeimos gyvenimas sukasi aplink virtuvę. Šiandienos virtuvės dizainas paprastai yra atviro plano arba bent jau sujungtas su likusiais namo...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...