Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šventėje Jurbarko šeimoms – pokalbiai apie sprendimų paiešką

Paskutinį mėnesio šeštadienį prie Jurbarko kultūros centro būriavosi jurbarkiečių šeimos, šmėžavo žinomų Lietuvos garsenybių veidai, skambėjo dainos ir intriguojantys pokalbiai. Čia vyko edukacinė-pramoginė šventė „Prašyti pagalbos – ne gėda!“. Per Lietuvą visą rugsėjo mėnesį keliavęs renginių ciklas sustojo ir Jurbarke, kur specialistai su žinomais žmonėmis pristatė galimybę gauti kompleksines paslaugas šeimoms.

Pagalba praverčia visiems

Anksčiau ar vėliau visos šeimos susiduria su didesnėmis ar mažesnėmis problemomis – tai gali būti ne tik smurtas ar finansinės problemos, kaip dažniausiai įprasta manyti. Labai dažnai šeimose kyla klausimų dėl vaikų auklėjimo, užgriūva sunkios ligos ar netektys, šeimos nario priklausomybė ir tada šeimoms pačioms savarankiškai būna sudėtinga tas problemas išspręsti. Apie naujovę – visoms šeimoms prieinamas kompleksines paslaugas daug kalbėta renginiuose „Prašyti pagalbos – ne gėda“.

Šventės metu Jurbarke vedėjo Rolando Vilkončiaus į sceną pakviestas legendinės grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas – Fara sakė, kad nemokama kompleksinė pagalba įvairiais šeimai rūpinčiais klausimais yra labai reikalinga. O svarbiausia – kad ši pagalbos gali kreiptis kiekviena šeima.

„Kuo daugiau bus laimingų, problemų sprendimus atradusių šeimų, tuo smagiau gyventi bus visiems,“ – kalbėjo Fara. Jis pripažino, kad jo artimoje aplinkoje yra buvusi situacija, kai šeima ieškojo kvalifikuotos specialisto pagalbos, nes savarankiškai susitvarkyti su santykius ištikusia krize atrodė nebeįmanoma. Po konsultacijų su specialistais šeima buvo išsaugota, o vaikai, kuriems taip reikalingas geras šeimos pavyzdys, gali džiaugtis abiem darną atradusiais tėvais.

Jam pritarė ir charizmatiškasis dirigentas Vytautas Lukočius, skatindamas ieškoti specialistų pagalbos, kai tik patys negalime išspręsti kilusių rūpesčių. Jis prisiminė savo vaikystę, kuomet neatsargiai paatviravo apie savo apsilankymą bažnyčioje. Tuomet dabartiniam garsiam dirigentui dėl to teko nukentėti, todėl jis ilgam užsisklendė savyje – niekam nieko nebepasakojo, bijojo bendrauti.

„Todėl dabar tiems, kurie gėdijasi, galiu patarti – jei jau gėda prašyti pagalbos, jei neišdrįstate nueiti pas specialistus – galite puikiai pasikonsultuoti telefonu“, – rekomendavo Vytautas Lukočius.

Mažieji šventės žiūrovai taip pat gavo pramogų. Vaikams buvo parodytas įtraukiantis vaidinimas „Mušeikos istorija“, ir jie patys galėjo nulemti laimingą spektaklio baigtį. Taip pat buvo pristatyta originali teatralizuota aprangos kolekcija. Ja buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad mes pernelyg dažnai linkę spręsti apie žmogų pagal jo drabužį, nors kartais išorinis blizgesys gali slėpti dideles vidines ar šeimos problemas.

Didžiausias iššūkis – šalia esančiųjų abejingumas

Temą renginio diskusijoms padiktavo ir prieš renginį Jurbarko gatvėse slapta filmuotas socialinis eksperimentas. Miesto gatvėmis dar gerokai prieš šventę vaikščiojo kelios eksperimento grupės, kurios aiškinosi aplinkinių reakciją į brutalų elgesį su vaiku ar moterimi viešoje vietoje. Šio eksperimento vaizdo įrašas buvo parodytas šventės dalyviams, taip siekiant atkreipti dėmesį, kad visuomenė dar ne visada tinkamai reaguoja į smurtą, ne visada suskumbama padėti tiems, kuriems tos pagalbos tikrai reikia, o dažniau pasirenkama „abejingumo kaukė“.

Žiūrovų dėmesio sulaukė ir specialiai šiai šventei nufilmuotas reportažas – interviu su Vitalijumi Cololo. Iš pirmo žvilgsnio humoristiniame vaizdelyje žinomas komikas svarstė apie rimtus visuomenės sopulius – abejingumą ir to pasekmes, priversdamas jurbarkiečius ne tik nusijuokti, bet ir susimąstyti.

Konsultavo specialistai

Kompleksinės paslaugos šeimai šiuo metu įsibėgėja visoje Lietuvoje. O apie paslaugas jurbarkiečių šeimoms šventėje pasakojo gausus konsultantų būrys iš Jurbarko Švietimo centro, Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Socialinės paramos skyriaus, Bendruomeninių šeimos namų, Jurbarko evangelikų liuteronų diakonijos „Jurbarko sandora“ Bendruomeninių šeimos namų.
Visiems šventės dalyviams buvo dalijamos dovanos – kiekvienas apsilankęs gavo stilingą apyrankę ir spalvą keičiantį puodelį su kontaktais, kuriais galima kreiptis susidomėjus kompleksinėmis paslaugomis šeimai. Visi jurbarkiečiai apie konkrečias kompleksines paslaugas Jurbarke gali teirautis telefonu 8 447 70153.

Paslaugos bus prieinamos visiems

Edukacinių-pramoginių renginių ciklas „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ per rugsėjį aplankė net 10 Lietuvos miestų 5-iuose Lietuvos regionuose. Tiek Jurbarke, tiek kituose miestuose šie renginiai buvo skirti pristatyti nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai jų gyvenamoje savivaldybėje.

Paslaugos teikiamos savivaldybėms kartu su partneriais įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Įgyvendinant projektus siekiama sudaryti tinkamas galimybes pasiekti kompleksines paslaugas šeimoms ne tik didesniuose miestuose, bet ir atokesnėse kaimiškose vietovėse. Projektai, įgyvendinami pagal priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“, finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.

 

(Visited 33 times, 1 visits today)
123456