7.6 C
Jurbarkas
Sekmadienis, 28 balandžio, 2024

Jau rytoj prasideda Vilniaus inovacijų forumas Innovation Drift 2019: ko nepraleisti?

Ar jau skaitėte?

Jau rytoj, birželio 13 d., prasideda didžiausias Baltijos šalyse inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“. Į dvi dienas vyksiantį ateities inovacijų tendencijų forumą atvyksta daugiau kaip 50 žinomų Lietuvos ir užsienio pranešėjų. Dalyviai taip pat kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pasinaudoti B2B susitikimų galimybe, ir aplankyti 30 lietuviškų inovacijų parodą.

- Reklama -
Dr. Garrett Reisman.

Lietuva, kurį laiką buvusi technologijų naudotoja, šiandien rikiuojasi tarp pirmaujančių inovacijų kūrėjų, o „Innovation Drift“ siekia jungti geriausius protus, kurti ateitį, skatinti inovacijų vystymąsi, suteikti galimybę ne tik diskutuoti apie ateities tendencijas, tačiau kurti jas čia ir dabar kartu su įtakingiausiais inovacijų srities profesionalais iš viso pasaulio.

Forumo pranešimų sesijos suskirstytos į 8 temas, aprėpiančias aktualiausias ateities tendencijas, tokias kaip lūžio technologijos, kosmoso technologijos, ateities visuomenė, ateities medicina, ateities startuoliai, ateities iššūkiai, ateities pramonė, moterys inovatorės.

Birželio13–14 d. „Innovation Drift“ forumo dalyviai pirmą kartą Lietuvoje galės išgirsti vienus reikšmingiausių ateities inovacijų kūrėjų, garsių visame pasaulyje:

 Peter Bardenfleth-Hansen – birželio 13 d. Vilniaus inovacijų forume pranešimą skaitys 10 metų darbo patirtį turintis vienoje iš novatoriškiausių elektra varomų automobilių ir atsinaujinančios energijos gamintojų pasaulyje „Tesla“, laikomas žmogumi legenda šioje kompanijoje ir yra vienas labiausiai vertinamų vadovų, prisidėjusių prie stulbinančių „Tesla“ automobilių pardavimų skaičiaus augimo – nuo 500 automobilių per metus 2010 metais iki daugiau kaip 250 tūkstančių. Unikalią ilgametę patirtį sukaupęs inovatorius pasidalins įžvalgomis ir patirtimi, kokio transporto sektoriaus progreso galime sulaukti netolimoje ateityje ir pateiks įžvalgas, kokios tendencijos bėgant metams vis labiau ryškėja.

Dr. Garrett Reisman – jo pranešimą forumo dalyviai išgris antrąją dieną, birželio 14-ąją. Dr. G. Reismanas yra dviejų misijų į kosmosą dalyvis, 3 kartus išsilaipinęs kosmose. Jis dirbo skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje kosmoso stotyje, taip pat rengė NASA astronautus robotikos ir išėjimo į atvirą kosmosą operacijų srityje. 2011-aisiais jis pakviestas prisijungti prie „Space X“ komandos. Joje dirbo kosmoso operacijų direktoriumi ir buvo atsakingas už kompanijos parengimą žmonių skrydžiams į kosmosą. Šiuo metu Dr. G. Reismanas „Space X“ kompanijoje užima vyresniojo patarėjo pareigas. „Innovation Drift“ Dr. G. Reismanas dalinsis ne tik savo, tris kartus kosmose pabuvojusio astronauto patirtimi, tačiau ir pateiks įžvalgas apie tai, kokie pokyčiai, iššūkiai ir perspektyvos laukia žmonijos skrydžių į kosmosą srityje netolimoje ateityje.

- Reklama -

Prof. Henrik Scharfe – danų informacinių mokslų profesorius ir robotikos ekspertas H. Scharfe visame pasaulyje žinomas kaip žmogus, sukūręs savo dvynį robotą – geminoidą, su kuriuo kartu skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose ir neabejotinai patraukia praeivių žvilgsnius. 2012 m. TIME žurnalo įvertintas kaip vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, H. Scharfe dalinasi mintimis apie robotikos iššūkius ir ateitį. Ir tai tik dalis įžvalgų, kurias aprėps jo pranešimas.

Michael Peters – pirmą kartą Lietuvoje viešės ir pranešimą skaitys didžiausio Europos naujienų kanalo „Euronews“ vadovas. Jis kalbės apie naujausių technologijų – tokių kaip dirbtinis intelektas – vietą ateities žiniasklaidoje bei tai, kokią įtaką tai turės tiek naujienų srautui, tiek vartotojams.

Dmitry Turchyn.

Dmitry Turchyn – „Microsoft“ dirbtinio intelekto rinkodaros skyriaus vadovas turi didesnę nei 15 metų patirtį technologijų srityje. Jis savo pranešimo metu atskleis kompanijos požiūrį į tai, kaip dirbtinis intelektas gali įgalinti žmones, valstybę bei korporacijas siekti daugiau šiandien bei ateityje.

Katja Elschner – forumas suteikia unikalią galimybę išgirsti pasaulinės gigantės „Siemens“ atstovės pranešimą. Kadangi vis daugiau žmonių renkasi gyventi miestuose, reikia judumą užtikrinančių inovatyvių sprendimų. „Siemens Mobility“ siūlo novatoriškus sprendimus išmaniai traukinių ir mobilumo sistemai.

- Reklama -

Herbert Hong Bo Chen – daugiau nei 200 technologijų parkų visoje Kinijoje bei daugiau kaip 6000 vietinių ir tarptautinių startuolių: tokia sėkme galinčio pasigirti Tsinghua University Science Park (TusPark) Kinijoje vykdomasis parko direktorius.

Boris Behringer – buvęs „Porsche Digital Lab“ direktorius, aktyvus novatorius ir verslininkas. B. Behringer penkerius metus „Porsche“ kūrė duomenų analitika paremtą strategiją. Šiuo metu jis prisidėjo prie naujosios Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos regiono bendradarbiavimo platformos, kuri suburia iššūkius padedančius įveikti praktikus ir ekspertus.

Piotr Biskupski – vienas iš IBM Q ambasadorių, teigia, kad kvantinio kompiuterio sprendžiamos problemos yra visiškai kitokios nei sprendžiamos klasikiniu kompiuteriu. Kvantinis kompiuteris neketina pakeisti klasikinio, nes šis puikiai atlieka jam pritaikytas matematines užduotis, todėl, P. Biskupski nuomone, tikėtina, kad ateityje pamatysime hibridinių variantų, kur šios sistemos galės puikiai viena kitą papildyti. Kokia laukia kvantinių kompiuterių ateitis, bus galima išgristi pranešime.

PBH Headshot.

Prof. dr. Arvydas Laurinavičius – „Innovation Drift“ pranešėjas Valstybinio patologijos centro direktorius, sako, viena svarbiausių jo patologinių tyrimų sričių yra vėžinės patologijos, jų vertinimas ir personalizuoto gydymo pritaikymas. Profesorius savo pranešime išsamiai nagrinės naujausių patologijos tyrimų pritaikymą vėžio gydymui. Patologijoje, kaip ir visoje medicinoje, šiuo metu vyksta dvi labai svarbios revoliucijos – skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto panaudojimo, tvirtina pranešėjas.

Gerard Rog, „Palink“ generalinis direktorius.

Lina Jakučionienė – beveik 20 metų patirtį komunikacijos srityje turinti L. Jakučionienė yra Europos komunikacijos vadovų asociacijos ambasadorė Lietuvoje. Ji dirbo Vokietijos ir Europos Parlamentuose. Yra ilgametė komunikacijos projektų konkursų Europoje vertinimo komisijos narė. L. Jakučionienė kalbės apie komunikacijos ateitį ir skaitmeninių technologijų įtaką jai..

Vilniaus inovacijų forume taip pat laukia diskusija su Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei Belgijos atsakingų ministerijų atstovais apie Baltijos šalių vietą ateities inovacijų žemėlapyje, Tomos Grinytės, Google iniciatyvos, kuria siekiama suteikti moterims ir nepakankamai atstovaujamoms grupėms galimybę atvirai kalbėti apie savo pasiekimus darbo vietoje ir už jos ribų, atstovės, kūrybinės dirbtuvės, taip pat galimybė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su vienu ryškiausių startuolių pitch‘o guru Christoph Sollich.

Išsami forumo programa yra čia: https://www.innovationdrift.com/

Ketvirtasis Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ forumas vyks Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje.

 

- Reklama -

Reabilitacija po traumos ar operacijos – ką reikia žinoti?

Po traumos ar pooperacinė reabilitacija yra esminis ortopedinio gydymo proceso elementas. Nepriklausomai nuo to, ar susilaužėte ranką, plyšote raiščius, patyrėte peties traumą, ar buvo atlikta klubo sąnario keitimo operacija, reabilitacija yra būtina norint pasiekti...

Kam reikalingas sraigtinis kompresorius?

Sraigtinis kompresorius, taip pat žinomas kaip oro kompresorius, yra dujų kompresoriaus tipas, kuriame naudojamas sukamasis teigiamo poslinkio mechanizmas. Šie kompresoriai yra įprasti pramonėje, kur reikia didesnio suslėgtų dujų kiekio. Sraigtiniai kompresoriai naudojami įvairiose pramonės šakose,...

Reabilitacijos svarba atsistatant po kaulų lūžių

Kaulų lūžiai gali turėti didelės įtakos asmens gebėjimui atlikti kasdienę veiklą, ypač tą, kuriai reikia judėjimo ir fizinio krūvio. Reabilitacija atlieka lemiamą vaidmenį atkuriant judesių diapazoną ir funkcionalumą po lūžio. Puslapyje https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/ rasite reabilitacijos...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Pasinerkite į žinių kultūrą su norvegų kalbos kursais

Norvegų kalbos mokymasis gali būti vartai į ryšį su Norvegijos žmonėmis. Lankydami norvegų kalbos kursus asmenys gali išmokti kalbos ir geriau bendrauti su vietiniais, o tai gali padėti giliau suprasti Norvegijos kultūrą ir papročius....

Klasikiniai šviestuvai kaip stiliaus akcentas

Šiuolaikinė klasika arba modernus klasikinis stilius, viena vertus, reiškia klasikinį interjerą, formas ir motyvus. Kita vertus, jis remiasi šiuolaikinių medžiagų šviežumu, technologine pažanga ir minimalizmo griežtumu, kad sukurtų patogią, jaukią ir šiuolaikišką erdvę, kurioje...

Virtuvės komplektai kokybiškam ir patogiam gyvenimo būdui

Nesvarbu, ar rengiate vakarėlį, ruošiate vakarienę darbo dienomis, ar tiesiog padedate vaikams atlikti namų darbus, šeimos gyvenimas sukasi aplink virtuvę. Šiandienos virtuvės dizainas paprastai yra atviro plano arba bent jau sujungtas su likusiais namo...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...