16.1 C
Jurbarkas
Sekmadienis, 28 balandžio, 2024

Kai studijas renkiesi pagal miestą: ką Kaunas gali pasiūlyti studentams?

Ar jau skaitėte?

Į Kauną iš Šiaulių studijuoti atvykęs M. Bertulis kainos aspektą išskiria kaip neabejotinai svarbų Kauno pranašumą.

„Kaunas man yra toks reiškinys, kuriame visiškai atradau save“, – sako įvairių projektų iniciatorius, „Kitokių pasikalbėjimų“ autorius Mantas Bertulis. 23-ejų šiaulietis, į laikinąją sostinę atvykęs studijuoti viešąją komunikaciją, Kauną vadina pirmąja meile, gražiausiu ir maloniausiu šalies miestu. Ką Kaunas gali pasiūlyti jaunimui ir ar pakankamai gerai save pristato studijas besirenkantiems abiturientams?

- Reklama -

Kaunas, daugelis pastebi, tarsi išgyvena renesanso laikotarpį – aktyviai tvarkoma miesto infrastruktūra, amžini konkurentai tampa draugais, vyksta aktyvus pasiruošimas Europos kultūros sostinės projektui, o nemaloniais stereotipais miestą apauginusį posakį „Ir Kaune galima gyventi“ miestiečiai jau baigia pamiršti.

Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, Kaune praėjusį rudenį studijavo 37 121 jaunuolis, 1788 iš jų – užsienio studentai. Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Donatas Večerskis pabrėžia, jog Kaunas visuomet buvo ir yra studentiškas miestas, „šiuo metu dar giliau ieškantis savojo veido ir besikeičiantis į gerąją pusę“.

Viskas, ko reikia studentams – vienoje vietoje

Renkantis studijas dažnam jaunuoliui itin svarbu, kad mieste būtų galima ne tik rasti norimą studijų programą, bet ir aktyviai bei prasmingai leisti laisvalaikį, realizuoti savo idėjas.

Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų atstovybės prezidento Luko Kijausko, šalia minčių apie studijas ir naujas pažintis prieš atvykstant į miestą studijuoti kiekvieno jaunuolio galvoje kirba klausimai: „Ar bus patogu keliauti nuo bendrabučio iki universiteto? “, „Kaip naktį grįšiu namo iš miesto? “, „Ką veiksiu laisvu nuo studijų metu?“.

- Reklama -

Večerskis pastebi, jog ne studentų gausa parodo, kad miestas yra studentiškas. „Šis pasakymas pirmiausiai reiškia miesto gyvenimo dinamiškumą, viešų erdvių gyvumą, patrauklumą jaunam žmogui, skirtingumo buvimą ir galimybes savirealizacijai“, – teigia D. Večerskis.

Pasak L. Kijausko, studentai Kaune gyvena puikiai: „Patogūs dviračių takai, pigus viešasis transportas, nuolat besiplečiantis siūlomų pramogų asortimentas, nedidelė būsto nuomos kaina“, – vardina Lukas.

Pigesnis ir patogesnis gyvenimo būdas

Ne paslaptis, jog dauguma moksleivių, rinkdamiesi, kur studijuoti Lietuvoje, dažniausiai renkasi tarp Vilniaus ir Kauno. D. Večerskio teigimu, Kaune jaučiama puiki atmosfera ir jis nėra taip persisotinęs kaip sostinė. „O kur dar laikinosios sostinės patogumas, kai kiekvieną rytą ar vakarą nereikia po valandą gaišti spūstyje, kol pervažiuosi miestą“, – pridūrė visuomenės veikėjas.

- Reklama -

KTU rinkodaros departamento vadovas Gediminas Dapkus pažymi, jog, remiantis pačių studentų nuomone, miestas yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis studijas.

„Mieste, kurį pasirenka, studentas praleidžia savo pirmuosius savarankiško gyvenimo metus, ugdo save kaip asmenybę, todėl aplinka yra labai svarbi ir gyvenimo patogumas – tikrai ne paskutinėje vietoje. Mano nuomone, Kaunas tikrai turi ką pasiūlyti jaunam žmogui. Gyvenimo bei studijų kokybė čia nė kiek ne prastesnė nei daugelyje Europos miestų“, – teigia G. Dapkus.

Į Kauną iš Šiaulių studijuoti atvykęs M. Bertulis kainos aspektą išskiria kaip neabejotinai svarbų Kauno pranašumą. „Juk ne visi atvažiavę studijuoti į naują miestą iškart randa darbą, pradžioje dauguma būna išlaikomi tėvų ar gauna minimalų darbo užmokestį, todėl kainos aspektas išties yra svarbus, nors ir ne pagrindinis“, – teigia M. Bertulis.

Lengviau prasimušti

Pasak M. Bertulio, Kaunas neabejodamas gali save laikyti studentišku miestu, nes pagrindinio „studentiškam miesto“ atributo – gyvo, aktyvaus jaunimo – čia apstu.

„Man gera žiūrėti, kiek daug mano bendraamžių, kolegų, patys aktyviai prisideda prie pokyčių mieste – dalyvauja organizacijų, korporacijų, atstovybių veiklose. Manau, Vilniuje jaunam žmogui sunkiau prasimušti, Kaune lengviau rasti reikiamus kontaktus, tinkamą dėlionės detalę savo projektui ar idėjai.

Kai pradėjau kurti „Kitokius pasikalbėjimus”, man buvo 20 metų. Visi mus noriai įsileisdavo, greitai radome partnerių. Turbūt čia geras pavyzdys, jog kiekvienas Kaune gali įgyvendinti savo idėjas, jei tik turi noro“, –pasakoja M. Bertulis.

Taip pat Kaune studijavęs D. Večerskis sako, kad jeigu prieš 20 metų, jam atvykus studijuoti į Kauną, kas nors būtų parodęs visas galimybes, kurias turi šių dienų studentas, nuo pasirinkimo būtų apsisukusi galva.

Pasak jo, Kaunas, vis dar vadinamas „Laikinąja sostine“, šiuo metu bunda ir tai matoma visose srityse. „Kaunas pereina į naują augimo etapą. Čia vyksta intensyvus verslo centrų statybų bumas, o juk verslas neinvestuotų, jei nematytų perspektyvų“, – teigia D. Večerskis.

Trūksta bendrų pastangų

D. Večerskis įsitikinęs, kad Kaunas turi nemažai stipriųjų pusių, tik dar nesugeba visko parodyti, o stengdamiesi pritraukti jaunimą į Kauną nei pats miestas, nei universitetai nepasiekė to, ką galėtų padaryti suvieniję jėgas.

„Komukuodami kitų miestų, regionų mokiniams ir jų tėvams daugiau išloštume, jei Kaunas, kaip studentiškas miestas, prisistatinėtų kaip visuma. Kol kas tai yra neišnaudota galimybė ir atsakomybę turi prisiimti tiek miesto politikai, tiek universitetų atstovai“, – pastebi D. Večerskis.

Večerskiui pritaria ir G. Dapkus. Jo teigimu, Kauno miestas turėtų skirti daugiau dėmesio savo, kaip patrauklaus gyventi, studijuoti ir dirbti miesto, įvaizdžio formavimui, o veikdamos kartu aukštosios mokyklos pasiektų geresnių rezultatų.

„Dalis Kauno universitetų ir aukštųjų mokyklų skleidžia šią informaciją, tačiau labai trūksta vieningos koordinuotos veiklos ir priemonių, kuriomis galėtų pasirūpinti Kauno miestas, kuriam atvažiuojantis studijuoti jaunimas yra viena iš didžiųjų pajamas generuojančių šaltinių“, – teigia G. Dapkus.

Didesne nauda miestui veikiant kartu neabejoja ir M. Bertulis. Pasak jo, Kaunui trūksta bendros rinkodaros tiek nukreiptos į turistus, tiek į studentus, todėl ir vieno stipraus universiteto Kaune idėja jam atrodo priimtina.

„Manau, būsimiems studentams paveikiau matyti vieną stiprų universitetą su labai įvairiomis programomis, studentų laisvalaikio išpildymo variantais ir kitais privalumais“, – teigia M. Bertulis.

Dapkus taip pat neabejoja, jog „bendrai komunikuojant būtų galima stiprinti Kauno miesto įvaizdį ir pritraukti daugiau stojančiųjų į Kauno miesto aukštąsias mokyklas ir universitetus, taip užtikrinant Kauno miesto ateitį“.

Mantas Lapinskas
Viešųjų ryšių projektų vadovas
Kauno technologijos universitetas

- Reklama -

Reabilitacija po traumos ar operacijos – ką reikia žinoti?

Po traumos ar pooperacinė reabilitacija yra esminis ortopedinio gydymo proceso elementas. Nepriklausomai nuo to, ar susilaužėte ranką, plyšote raiščius, patyrėte peties traumą, ar buvo atlikta klubo sąnario keitimo operacija, reabilitacija yra būtina norint pasiekti...

Kam reikalingas sraigtinis kompresorius?

Sraigtinis kompresorius, taip pat žinomas kaip oro kompresorius, yra dujų kompresoriaus tipas, kuriame naudojamas sukamasis teigiamo poslinkio mechanizmas. Šie kompresoriai yra įprasti pramonėje, kur reikia didesnio suslėgtų dujų kiekio. Sraigtiniai kompresoriai naudojami įvairiose pramonės šakose,...

Reabilitacijos svarba atsistatant po kaulų lūžių

Kaulų lūžiai gali turėti didelės įtakos asmens gebėjimui atlikti kasdienę veiklą, ypač tą, kuriai reikia judėjimo ir fizinio krūvio. Reabilitacija atlieka lemiamą vaidmenį atkuriant judesių diapazoną ir funkcionalumą po lūžio. Puslapyje https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/ rasite reabilitacijos...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Pasinerkite į žinių kultūrą su norvegų kalbos kursais

Norvegų kalbos mokymasis gali būti vartai į ryšį su Norvegijos žmonėmis. Lankydami norvegų kalbos kursus asmenys gali išmokti kalbos ir geriau bendrauti su vietiniais, o tai gali padėti giliau suprasti Norvegijos kultūrą ir papročius....

Klasikiniai šviestuvai kaip stiliaus akcentas

Šiuolaikinė klasika arba modernus klasikinis stilius, viena vertus, reiškia klasikinį interjerą, formas ir motyvus. Kita vertus, jis remiasi šiuolaikinių medžiagų šviežumu, technologine pažanga ir minimalizmo griežtumu, kad sukurtų patogią, jaukią ir šiuolaikišką erdvę, kurioje...

Virtuvės komplektai kokybiškam ir patogiam gyvenimo būdui

Nesvarbu, ar rengiate vakarėlį, ruošiate vakarienę darbo dienomis, ar tiesiog padedate vaikams atlikti namų darbus, šeimos gyvenimas sukasi aplink virtuvę. Šiandienos virtuvės dizainas paprastai yra atviro plano arba bent jau sujungtas su likusiais namo...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...