Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Panemunių žiedų“ puotos dalyviams – svečių iš Varšuvos dėmesys

Europoje garsus Varšuvos profesionalų teatras „TeatrAkt“ į šventę atveš du spektaklius „Sapnų ganytojas“ ir „Fu-Turistai“, kuriuos pristato kaip įspūdingą teatro koliažą. Keisti kojūkininkai, cirko artistai, klounai, akrobatai, barokiniais kostiumais aprengti profesionalūs aktoriai ir dainininkai  kuria vaizdingą, egzotišką, retai kur rodomą muzikinę komediją ir hepeningą. Ir visa tai vardan vieno – rasti tiesą ir gėrį žiūrovų akyse.

Garsiojo Varšuvos teatro „TeatrAkt“ spektaklių organizatorė Agnieszka Musiałowicz „Panemunių žiedų“ interneto svetainės svečiams atskleidė daugiau jos atstovaujamo teatro pasirodymo Raudonėje detalių, nei skelbta kur nors anksčiau.

Į Lietuvą atvyks aštuoni šio teatro nariai, kuriems jų kuriami spektakliai yra vienintelis gyvenimo užsiėmimas. Ir jau dvidešimt metų beveik nepakitęs kolektyvas jungia darbą su malonumu.

„Esame kaip teatrinė šeima, kurioje nieko nėra iš pareigos – tik iš savo paties pasirinkimo. Tai suteikia mums stiprybės net tada, kai nėra lengva, kai susiduriame su sunkumais, – teatro užkulisius pravėrė A. Musiałowicz. – Tarptautiniai kultūriniai mainai, kaip ir viešnagė Lietuvoje, mums yra itin prasminga. Kai teatro festivaliuose dirbame kartu, susitinkame, turime progos artimiau pažinti kitų šalių artistus ir žiūrovus. Kai vieni žmonės kuria mitus, tautinius stereotipus, mes pažindinamės iš tikrųjų. Sužinome, kokia yra tiesa konkrečiame žmoguje, konkrečioje situacijoje. Šiuo atveju pažįstame žmones tokius, kokie jie yra per spektaklį, hepeningą,performacą ir panašiai. Emocinės reakcijos įtraukia ir išvalo žmogų. Juk meno tikslas yra ieškoti tiesos ir gėrio“, – apibendrino „Panemunių žiedų“ viešnia iš Lenkijos. 

A. Musiałowicz spektaklį „Sapnų ganytojas“ apibūdino kaip reginio po atviru dangumi ir meno performanco junginį. 

„Į linksmojo Kostiušo muziejų sukviesti žiūrovai tampa ypatingo kūrybos akto liudininkais. Artistai išburia ne tik daug žinomų ir nežinomų dailės darbų, bet ir laidžia jiems atgimti ir dar kartą papasakoti savo neįprastas istorijas. Vis augantys atvaizdai  šokiruoja, jaudina ir kartais juokina žiūrovus. Žiūrovai meno kūrinių vis perkeliami į praeitį ir ateitį, į rojaus sodus ir Paryžiaus kavines, į mūšio lauką ir cirko areną. Artistams viskas yra įmanoma, todėl pabaigoje jie sukuria naują, išskirtinį meno kūrinį“, – apie spektaklį „Sapnų ganytojas“ pasakojo festivaliuose neretai pasirodančios trupės vadovė. 

„Teatr Akt“ koncentruojasi į gatvės teatro poetiką, cirką, mimų meną ir šokį. Teatro artistai išnaudoja visas šių meno rūšių raiškos priemones tam, kad sukurtų įdomius, kupinus ekspresijos, plastiškus reginius. 

Šis iš Lenkijos sotinės atvyksiantis teatras Lietuvos publiką nudžiugins ir renginiu, kurį vadina „paradu-hepeningu“. „Fu-Turistai“ yra plastiškas ir prieštaringas žaidimas su žiūrovais. 

„Pasaulį nuo viršaus stebintys ateities rėmėjai, neigiantys viską, kas yra tradiciška ir logiška, apsilanko Žemėje. Triukšmingi, nepavargstantys naujų patirčių ieškotojai tampa keista gatvės grupele. Į savo veiksmus jie įtraukia Žemės gyventojus, žadina nuostabą, baimę, kartais džiaugsmą. Jų susitikimai visada būna spontaniški“, – intrigavo teatro atstovė. 

Jurbarko.info

(Visited 25 times, 1 visits today)
123456