22.6 C
Jurbarkas
Trečiadienis, 1 gegužės, 2024

Planuojate vizitą į polikliniką? Štai ką turite žinoti

Ar jau skaitėte?

Nuotrauka Arya Pratama iš Unsplash.

Tik išties neatidėliotina medicinos pagalba, rūpestingai atskirtos pacientų grupės ir pastangos įkurti mobiliąsias komandas koronaviruso tyrimams atlikti – tai sostinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) strategija artimiausioms savaitėms ar mėnesiams – karantino laikotarpiui.

- Reklama -

Visas ambulatorinėse medicinos įstaigose taikytinų darbo organizavimo priemonių (arba principų) planas vakar buvo parengtas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir ASPĮ vadovų pasitarime.

Vilniaus miesto savivaldybė pagal Vyriausybės nutarimą nuo šiandien šalies mastu įvedus karantiną, siekdama sustabdyti koronaviruso plitimą, keičia sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimą.

Jau šiandien, kovo 16 d., visi užsiregistravusieji tiek pas šeimos gydytojus, tiek pas gydytojus specialistus, sulauks SMS žinučių su įspėjimu dėl poliklinikų darbo perorganizavimo. Įvedus karantiną, operacijos, apsilankymai poliklinikoje stabdomi. Sprendimą dėl planinės konsultacijos suteikimo individualiu atveju priims gydantis gydytojas. Gyventojams nurodoma likti namuose, esant būtinybei, skambinti poliklinikų registratūrų telefonais. Informacija apie karantino sąlygas bus siunčiama ir turimais el. pašto adresais.

Taip pat dėl koronaviruso galite skambinti Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai.

Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu

- Reklama -

Vienas aktualiausių karantino laikotarpio klausimų – paslaugų teikimas, kaip kad vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, el. nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojų tarpusavio konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos, bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

Keičiasi lankymosi pas šeimos gydytojus tvarka

Ypatingas dėmesys bus skiriamas šeimos gydytojų priėmimų perorganizavimui, numatant pacientų srautų valdymą. Pacientai turėtų nenustebti dėl to, kad prie kiekvieno įėjimo į sveikatos priežiūros įstaigą lauks „filtras“ – darbuotojai aiškinsis paciento atvykimo priežastį, matuos temperatūrą ir skirstys pacientus – pas gydytoją, namo, gauti nuotolines sveikatos paslaugas. Atkreiptinas dėmesys, kad internetinė registracija apsilankymui pas gydytoją bus sustabdyta, bet atidaryta internetinė registracija nuotolinei sveikatos paslaugai.

Rūpinantis apylinkės gydytojų sveikatos apsauga, bus atskiriami pacientų srautai: karščiuojantys, nekarščiuojantys, norintys nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos. Diferencinei diagnostikai atlikti naudoti bus atliekami gripo greitieji testai.

- Reklama -

Atidedamos planinės konsultacijos

Karantino metu visuotinai nustatomas planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas. Išimtis tik pagalba ir paslaugos, kurių nesuteikus, pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Gydytojai specialistai konsultacijas teiks pagal būtinybę. Jau užsiregistravusieji gydytojų specialistų paslaugoms pacientai artimiausiu metu turėtų sulaukti poliklinikų darbuotojų skambučių – bus siekiama individualiai išsiaiškinti konsultacijos poreikį, nebūtinosios bus atšauktos.

Atidedamos planinės konsultacijos

Vilniečiai turi žinoti, kad karantino metu visuotinai nustatomas planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas. Išimtis tik pagalba ir paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Gydytojai specialistai konsultacijas teiks pagal būtinybę. Jau užsiregistravusieji gydytojų specialistų paslaugoms pacientai artimiausiu metu turėtų sulaukti poliklinikų darbuotojų skambučių – bus siekiama individualiai išsiaiškinti konsultacijos poreikį, nebūtinosios bus atšauktos.

Paslaugų namuose teikimo ribojimas

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos įspėja, kad bus ribojamas ir paslaugų namuose teikimas, išskyrus ambulatorines slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugas namuose. Stabdomos, tai yra atidedamos, visos ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas lemtų paciento neįgalumą.

Atidedami profilaktiniai ir privalomi patikrinimai

Atidedami profilaktiniai patikrinimai ir prevencinių programų vykdymas, tarp jų ir privalomieji sveikatos mokymai (pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio žmogaus sveikatai). Stabdomi ir privalomi sveikatos tikrinimai (vairuotojų sveikatos, norinčiųjų įsigyti ginklą, licencijavimui, įsidarbinant, dirbančių darbo aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika ir kt.).

Tęsiami skiepai ir paslaugos būsimoms mamoms

Nėščiųjų priežiūra tęsiama – ji bus atliekama kaip numatyta pagal teisės aktus, srautus organizuojant tam tikromis įstaigos nurodytomis valandomis.

Nenutraukiami ir planiniai skiepijimai, bet bus rūpinamasi jų perorganizavimu.

Odontologijos paslaugos bus atidedamos, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.

Vilniaus miesto savivaldybė sieks medikus reikiamai aprūpinti medicininėmis kaukėmis ir respiratoriais, pirštinėmis, vienkartiniais chalatais. Sostinės sveikatos priežiūros įstaigų vadovai užtikrins, kad būtų vykdoma darbuotojų rotacija, o darbuotojai, esantys rizikos grupėje dėl amžiaus ir sveikatos būklės (lėtinės ligos), neteiktų paslaugų, kurioms būtinas tiesioginis kontaktas su pacientu.

Poliklinikos patalpose veikiančios vaistinės bus informuotos, kad ribotų laukiančiųjų asmenų skaičių ir susibūrimą, aptarnautų per langelį.

Įvertinus vis augantį poreikį atlikti tyrimus dėl koronaviruso, aptarta galimybė kurti Vilniaus mieste mobiliąsias komandas koronaviruso tyrimui imti taip, kaip tai daroma kitose šalyse. Taip būtų apsaugotos ir taip didelius pacientų srautus turinčios ASPĮ.

Numatoma, kad tam tiktų patalpos buvusios infekcinės ligoninės Birutės g. arba ligoninės Antakalnio g. 124 – jose yra atskiri įėjimai, laboratorijos patalpos, galimybė privažiuoti prie durų, kad tyrimas būtų paimtas automobilyje sėdinčiam asmeniui. Darbai įgyvendinant šį projektą pradedami jau šiandien.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

- Reklama -

Reabilitacija po traumos ar operacijos – ką reikia žinoti?

Po traumos ar pooperacinė reabilitacija yra esminis ortopedinio gydymo proceso elementas. Nepriklausomai nuo to, ar susilaužėte ranką, plyšote raiščius, patyrėte peties traumą, ar buvo atlikta klubo sąnario keitimo operacija, reabilitacija yra būtina norint pasiekti...

Kam reikalingas sraigtinis kompresorius?

Sraigtinis kompresorius, taip pat žinomas kaip oro kompresorius, yra dujų kompresoriaus tipas, kuriame naudojamas sukamasis teigiamo poslinkio mechanizmas. Šie kompresoriai yra įprasti pramonėje, kur reikia didesnio suslėgtų dujų kiekio. Sraigtiniai kompresoriai naudojami įvairiose pramonės šakose,...

Reabilitacijos svarba atsistatant po kaulų lūžių

Kaulų lūžiai gali turėti didelės įtakos asmens gebėjimui atlikti kasdienę veiklą, ypač tą, kuriai reikia judėjimo ir fizinio krūvio. Reabilitacija atlieka lemiamą vaidmenį atkuriant judesių diapazoną ir funkcionalumą po lūžio. Puslapyje https://alfasteps.com/paslaugos/reabilitacija/ rasite reabilitacijos...

Chirurgas įspėja apie plačiai pasaulyje paplitusią ligą: net 80 proc. atvejų paveldima genetiškai

Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi veninį kraujotakos nepakankamumą. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, svarbu laiku atpažinti sveikatos sutrikimus...

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei viešuosiuose tualetuose. Ką daryti, jei patalpose pastebėtos blusos? „Blusos gali tapti...

Imuninė sistema: reaguoti ir nereaguoti

Prasidėjo ruduo, artėja žiema. Imame sukti galvą, kaip galėtume išvengti daugybės ligų ir išgirstame skambų patarimą: stiprink imunitetą. Visgi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė, imunologė dr. Aurelija Žvirblienė nesižavi imuniteto stiprinimo...

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Pasinerkite į žinių kultūrą su norvegų kalbos kursais

Norvegų kalbos mokymasis gali būti vartai į ryšį su Norvegijos žmonėmis. Lankydami norvegų kalbos kursus asmenys gali išmokti kalbos ir geriau bendrauti su vietiniais, o tai gali padėti giliau suprasti Norvegijos kultūrą ir papročius....

Klasikiniai šviestuvai kaip stiliaus akcentas

Šiuolaikinė klasika arba modernus klasikinis stilius, viena vertus, reiškia klasikinį interjerą, formas ir motyvus. Kita vertus, jis remiasi šiuolaikinių medžiagų šviežumu, technologine pažanga ir minimalizmo griežtumu, kad sukurtų patogią, jaukią ir šiuolaikišką erdvę, kurioje...

Virtuvės komplektai kokybiškam ir patogiam gyvenimo būdui

Nesvarbu, ar rengiate vakarėlį, ruošiate vakarienę darbo dienomis, ar tiesiog padedate vaikams atlikti namų darbus, šeimos gyvenimas sukasi aplink virtuvę. Šiandienos virtuvės dizainas paprastai yra atviro plano arba bent jau sujungtas su likusiais namo...

Plaukų slinkimo problemoms spręsti – ne „stebuklingi“ šampūnai

Įprastai žmogus per dieną praranda 40-150 plaukų, bet šis skaičius gali stipriai padidėti dėl netinkamos jų priežiūros ar bendros žmogaus organizmo būklės pablogėjimo. Į holistinio požiūrio „AUM Wellness Clinic“ grožio pusryčius, susirinkęs gausus būrys...

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas)

Falafelių dienos proga kulinarė siūlo jų pasiimti į pikniką: patiks skubantiems (receptas) Traškūs išorėje ir minkšti viduje – avinžirnių falafeliai užkariauja ne tik veganų virtuves: tradicinis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros šalių patiekalas puikiai pritaikomas...

„Paysera“ Europos klientams pristato šaltibarščių spalvos mokėjimo kortelę

Lietuviška finansinių technologijų įmonė „Paysera“ pristatė šviesiai rožinę, arba tiksliau sakant, lietuviškų šaltibarščių spalvos „Visa“ mokėjimo kortelę. Tai yra trečioji naujo dizaino mokėjimo kortelė nuo praėjusių metų pavasario, kai įmonė pristatė naują logotipą ir...