Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Lietuvos gyventojų nuotaikos gerėja


Lietuvos gyventojų nuotaikos 2011 metų pavasarį ir toliau gerėjo – rodo Vartotojų nuotaikos indeksas (VNI).

 

 

VNI matuoja vartotojų gyvenimo kokybės, materialinės padėties ir vartojimo pokyčius. Šis indeksas atskleidžia ne tik kaip pasikeitė vartotojų padėtis, elgsena, bet ir kokie jų ateities lūkesčiai.

2011 metų vasario mėnesį VNI siekė 11%; kovo mėnesį VNI siekė 8%, ir yra beveik 3 kartus mažesnis nei prieš metus: 2010 m. kovo mėn. buvo -23%.
„2011 metais Lietuvos gyventojų lūkesčiai bei nuotaikos ir toliau po truputį gerėja. Išlieka 2010 metų tendencija, geriau vertinti ne tik šalies ekonominę, bet ir šeimos finansinę padėtį. Lietuvos gyventojai pradeda daugiau vartoti bei optimistiškiau vertina ateities perspektyvas.Tai ir įtakoja nuolatinį Vartotojų nuotaikos indekso kilimą“, – duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Kaip visuomet, optimistiškiausios nuotaikos pastebimos tarp jaunimo (15-24 m.), moksleivių, studentų bei tarp aukštąjį išsimokslinimą įgijusių bei didesnes nei vidutines pajamas (daugiau nei 1100 Lt 1-am šeimos nariui per mėn.) turinčių gyventojų. Pensininkai bei bedarbiai situaciją vertina pesimistiškiausiai, praneša BNS.

 

 

Klaipėdos.info

(Visited 54 times, 1 visits today)
123456